Başkanın Mesajı

Nüfusun % 99,7 sine hitap eden dev bir sistem,

Birleşme tarihini baz aldığımızda yıllık ortalama 60 ın üzerinde Genelge

Personel başına yaklaşık 3000 vatandaş,

Ortalama 60 Genelgenin haricinde sayısız talimat, e-posta, Yönetmelik, Genel Yazı vb gibi bir çok yazılı mevzuat

Düşünün ki bu yorgun Personelin etrafında bir çok STK var. 

Öncelikle STK ları tanım olarak inceleyelim :

Sivil toplum kuruluşları ya da sivil toplum örgütleri, resmi kurumların dışında kalan ve bunlardan bağımsız olarak çalışan…
Politik, sosyal, kültürel, hukuki ve çevresel amaçları doğrultusunda lobi faaliyetleri, ikna ve eylemlerle çalışan…
Üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle alan, kar amacı gütmeyen ve gelirlerini bağışlar veya üyelik ödemeleriyle sağlayan kuruluşlardır.

Peki Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği Kimdir? 

Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği , Kasım 2017 de Ankara da kurulan , işvereni Sosyal Güvenlik Kurumu olan herkesi kapsayan , sosyal medya ve iletişim araçlarını aktif bir şekilde kullanan , kısa sürede tüm vilayetlere yakın bir çalışma alanı sahip olan , profesyonel yönetimi kendine araç – kurumsal menfaati amaç edinmiş, bir sivil toplum kuruluşudur.

Güzide kurumumuzda personel genelini kapsayan tek dernek olan Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği dışında , unvanlara bağlı olarak yıllardır hizmet vermiş , ilgili unvanlara kazanımlar elde etmiş STK lar bulunmaktadır.

Ayrıca kurumumuz çalışanlarının çok ciddi bir sayı da , çalışma hayatında bulunduğu sisteme bağlı olarak sendika konfederasyonlarının bağlı örgütleri olan STK lara da üyelikleri bulunmaktadır.

Değerli arkadaşlarım

Bildiğiniz üzere 5502 sayılı kanun 16 mayıs 2006 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclis inden geçmiş ve personeli küskün- yorgun kurumumuzca her yıl 16 mayıs tarihinin içerisinde bulunduğu hafta Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. 16 Mayıs 2018 tarihinin içerisinde bulunduğu haftayı incelediğimizde, 14-20 Mayıs tarihleri arasında Sosyal Güvenlik Haftasının kutlanılması beklenilmektedir.

Ayrıca ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilediğimiz 24 haziran seçimleri için 21 Mayıs tarihinde milletvekili adayları kesinleşecektir.

Dini Bayramlar öncesi kurumumuzdan Gelir-Aylık almakta olan kişiler için açıklanan 1000 TL ikramiyenin;

Memurlar için de genişletilmesi ,

Sosyal Güvenlik Uzmanı ve Sosyal Güvenlik Denetmeni Kadrolarının kurum içerisinden alınması ,

Sosyal Güvenlik Tazminatı ,

Ek ödemelerin emekli aylığına yansıtılması ,

Sosyal Güvenlik Şeflerinin ek göstergelerinin artırılması ,

gibi öncelikli talepler olarak üstlendiğimiz çalışmalarımızda, gönüllülük esasına bağlı olarak üyemiz olan ülkemizin 54 vilayetindeki tüm dava arkadaşlarımızdan, yine yıllık ortalama 60 genelge (harici olarak talimat, eposta , genel yazı vb gibi yazılı mevzuat), Personel başına yaklaşık 3000 vatandaşa ve kurum çalışanları için büyük çaba harcamamıza rağmen Sosyal Güvenlik Ailesi derneğine gönüllülük esasına bağlı olarak üyemiz olmayan yada faaliyetlerimiz çalışmalarımız hakkında bilgi eksikliği nedeniyle bizleri tanımayan tüm mesai arkadaşlarımızdan

Kurumumuzda unvanlara bağlı olarak örgütlenmiş tüm derneklerimizden, Kurumumuzda Sendika üyesi olan ciddi sayıdaki tüm mesai arkadaşlarımız vasıtasıyla tüm sendikalarımızdan talebimiz; 

İçerisinde bulunduğumuz süreci çok iyi değerlendirerek asgari ücrete gitgide yaklaşan gelirimizin olması gerektiği rakama ve uzman – denetmen – şeflerin ek gösterge taleplerimizle iyi bir kariyer planlaması yapılarak, personelin hak ettiği değere ulaşması adına gece gündüz çalışalım. Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarına, bu güzel aileye kazanımlar almanın mutluluğunu hep birlikte yaşayalım.

Tüm mesai arkadaşlarımı ve STK ları saygı ile selamlıyorum.

Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği Başkanı
Burak Dinçer